Zaključni turnir ciklusa mladih

V petek, 7. 6. 2024, je na OŠ Jakoba Aljaža Kranj potekal zaključni turnir ciklusa mladih, na katerem smo tudi razglasili najboljše v skupnem seštevku. Turnirja se je udeležilo 52 mladih šahistov iz cele Slovenije. Prepričljivo je slavil Jakob Kelbl, ki je le v zadnjem kolu oddal pol točke. Sledita mu Martin Verčič in Lovro Primožič. Najboljši v kategoriji F12 je bil Brin Baškovec, F9 Kris Tomšič, D15 Jerca Hutter, D12 Tisa Mazi Petrič in D9 Manca Jošt.

Pokal za najboljšega v skupnem seštevku je prejel Lovro Primožič. Drugi je bil Jakob Kelbl, tretji pa Jakob Kisič Štros. Med šolami je zmagala OŠ Jakoba Aljaža Kranj, z veliko prednostjo pred OŠ prof. dr. Josipa Plemlja Bled in OŠ Žirovnica. Nagrade smo podelili še v kategorijah F12, F9, D12 in D9. S tem smo uspešno zaključili ciklus turnirjev mladih, ki se ga je skupno udeležilo kar 108 učencev. Lepo vabljeni na naslednji ciklus, s katerim bomo pričeli jeseni!

F12: 1. Jaka Košir 2. Oto Breznik 3. Brin Baškovec

F9: 1. Ridian Baškovec 2. Jožef Pij Erlah 3. Tomaž Rupar

D12: 1. Tisa Mazi Petrič 2. Jerca Hutter 3. Ajda Kokalj

D9: 1. Manca Jošt 2. Ana Lončarević 3. Eva Lončarević

Rezultati: https://chess-results.com/tnr953788.aspx?lan=1&art=1&turdet=YES

Skupni seštevek: https://www.tomo-zupan.org/ciklus-turnirjev-mladih/

Za dodatne informacije se prosim obrnite na info@tomo-zupan.org.