Ciklus turnirjev mladih

Razpis_ciklus_mladih_18_19

CIKLUS TURNIRJEV MLADIH 2018/2019

Ciklus turnirjev mladih je namenjen šahistkam in šahistom osnovnih šol. V šolskem letu 2018/2019 načrtujemo izvesti deset turnirjev (september 2018 – maj 2019) in zaključni turnir, kjer se podelijo nagrade za končno uvrstitev.

Pravico nastopa imajo učenci osnovnih šol. Na vsakem turnirju bo odigranih 7 kol, časovna omejitev 10 minut + 5 sekund za vsako odigrano potezo na igralca. Igra se po pravilih FIDE z dodatkom za pospešeni šah.

Merila za razvrstitev: srednji bucholz, bucholz, medsebojni rezultat, Progress

Šah, ure in malico priskrbi organizator. Glavni sodnik tekmovanja bo Blaž Kosmač. Turnirji se ratingirajo za enotni slovenski rating.

Turnirji se bodo odvijali ob petkih ob 17.00 uri (potrditev prijave do 16:50 ure). Obvezne so predprijave dva dni pred turnirjem preko e-pošte: blaz.kosmac@muba-bk.si ali tel. 040-705-325.

Predvideni datumi in lokacije tekmovanj (datumi in lokacije posameznih turnirjev se lahko spremenijo):

  1. turnir 28.9.2018             OŠ Jakoba Aljaža Kranj
  2. turnir 12.10.2018            OŠ Matije Čopa Kranj bilten2
  3. turnir 9.11.2018              OŠ Simona Jenka Kranj bilten3 stanje_3
  4. turnir 14.12.2018            OŠ Šenčur
  5. turnir 11.1.2019               OŠ Stražišče
  6. turnir 15.2.2019              OŠ Orehek bilten6
  7. turnir 8.3.2019                OŠ Cvetka Golarja Škofja Loka
  8. turnir 12.4.2019              OŠ Staneta Žagarja Kranj
  9. turnir 10.5.2019              OŠ Matije Valjavca Preddvor

Zaključni turnir       7.6.2019               OŠ Simona Jenka Kranj

Posebej bomo vodili evidenco za:

  • najboljšega posameznika
  • najboljšo osnovno šolo
  • najboljšo učenko najboljšega učenca do 12 let (letnik 2007 in mlajši)
  • najboljšega učenca do 9 let (letnik 2010 in mlajši)

Točkovanje bo logaritemsko (1. mesto 100 točk, zadnje 20 točk, ostali vmes). Pri posameznikih bo štelo najboljših 7 turnirjev, pri razvrstitvah osnovnih šol štejejo vsi tekmovalci posamezne osnovne šole na kateremkoli turnirju). Rezultate najdete na spletni strani: www.tomo-zupan.org

Prijavnina je za učence šol na katerih se organizira eden od turnirjev ciklusa mladih na vseh turnirjih brezplačna, ostali plačajo prostovoljni prispevek 5 Eur.

Na vsakem turnirju bomo podelili medalje za najboljše tri udeležence,  najboljšim v kategorijah do 9 let, 12 let in učenk pa diplome. Vsi nagrajeni z medaljo ali diplomo prejmejo tudi praktično nagrado, nekaj nagrad na vsakem turnirju žrebamo.

Na zaključnem turnirju bomo podelili pokale za najboljše 3 posameznike v skupnem seštevku, pokal za najbolšega v kategoriji do 9 let, 12 let in kategoriji učenk. 2. in 3. uvršečeni v skupnem seštevku kategorij do 9, 12 let in kategoriji učenk prejmeta srebrno oz. bronasto medaljo. Podeleli bomo tudi pokale za najboljše osnovne šole. Najboljša osnovna šola prejme tudi prehodni pokal.

Vrstni redi po petih odigranih turnirjih:

Absoutna kategorija:

Mesto Priimek in ime 1. turnir 2. turnir 3. turnir 4. turnir 5.turnir Skupno
1 Bobnar Samo 89,14 95,38 84,78 100,00 95,74 465,04
2 Jeler Urban 96,24 56,66 78,07 87,77 91,67 410,41
3 Sefić Lana 65,60 86,76 68,98 95,74 84,03 401,12
4 Maček Inti 73,60 90,97 81,36 77,03 73,75 396,70
5 Perme Martin 100,00 82,75 95,96 0,00 100,00 378,71
6 Markun Ožbej 85,79 100,00 100,00 91,67 0,00 377,46
7 Zenjilovski Nik 60,76 68,48 56,12 84,03 87,77 357,15
8 Robič Žiga 82,56 62,29 60,94 70,61 77,03 353,44
9 Smirnov Maksim 70,83 65,31 66,19 61,97 80,45 344,75
10 Demšar Maks 92,62 44,72 71,88 64,73 64,73 338,68
11 Šlibar Miha 63,14 78,92 88,36 67,61 0,00 298,02
12 Podpeskar Aljaž 43,04 71,80 63,51 59,33 54,39 292,07
13 Mezek Jaka 76,47 0,00 45,65 80,45 67,61 270,18
14 Lorbek Simon 56,28 54,04 42,04 41,90 52,08 246,33
15 Batagelj Juš 46,47 37,01 74,91 28,32 45,70 232,41
16 Plevel Orel Žiga 79,46 59,41 43,81 0,00 43,76 226,44
17 Šlibar Luka 58,48 75,28 92,08 0,00 0,00 225,83
18 Ekar Luka 36,92 51,55 49,58 49,86 32,27 220,18
19 Dimitrov Peter 52,13 35,30 32,82 54,39 40,11 214,75
20 Perme Stanko 44,72 40,68 58,48 0,00 70,61 214,49
21 Remic Matej 54,17 49,16 0,00 45,70 59,33 208,37
22 Grubor Aleksej 25,17 33,66 37,14 47,74 56,81 200,52
23 Kristan Andrej 28,24 24,17 53,85 52,08 36,77 195,10
24 Zorko Lana 68,17 0,00 40,34 36,77 47,74 193,01
25 Sefić Benjamin 31,68 42,65 26,70 24,86 27,12 153,01
26 Kurnik Lenart 21,59 32,11 35,64 25,96 29,58 144,89
27 Podgoršek Dimnik Bor 39,86 0,00 31,49 33,71 20,89 125,95
28 Andonoski Lukas 0,00 0,00 47,58 73,75 0,00 121,33
29 Bujanovič Kokot Luka 26,15 0,00 51,67 0,00 33,71 111,53
30 Mušič Erazem 20,78 23,05 20,84 23,80 22,79 111,26
31 Oprin Marcel 29,34 46,89 30,22 0,00 0,00 106,45
32 Podobnik Mark 38,37 25,34 0,00 38,41 0,00 102,11
33 Peterlin Tasev Mark 0,00 0,00 34,20 56,81 0,00 91,01
34 Peternel Jure 0,00 38,80 0,00 0,00 41,90 80,70
35 Jereb Bastian 0,00 21,99 22,64 0,00 35,21 79,83
36 Podobnik Tim 0,00 26,57 25,62 27,12 0,00 79,31
37 Smolej Matic 50,17 0,00 29,00 0,00 0,00 79,17
38 Humar Jurij 48,28 30,62 0,00 0,00 0,00 78,91
39 Klemenc Maks 30,49 20,97 24,58 0,00 0,00 76,04
40 Avguštin Simona 0,00 0,00 0,00 43,76 30,90 74,66
41 Avguštin Jernej 0,00 0,00 0,00 32,27 38,41 70,68
42 Pristavec Jošt 0,00 0,00 38,71 29,58 0,00 68,29
43 Kodek Mihael 0,00 0,00 27,82 35,21 0,00 63,03
44 Hočevar Nick 0,00 0,00 0,00 0,00 61,97 61,97
45 Randželovič Nikolas 0,00 0,00 20,00 21,82 20,00 61,82
46 Kušar Erazem 35,54 0,00 21,72 0,00 0,00 57,26
47 Kovač Leonard 24,22 29,21 0,00 0,00 0,00 53,43
48 Verčič Martin 0,00 0,00 0,00 30,90 21,82 52,72
49 Beber Anja 0,00 0,00 0,00 0,00 49,86 49,86
50 Perme Lojze 22,44 0,00 0,00 0,00 25,96 48,40
51 Baškovec Brin 0,00 0,00 0,00 20,89 24,86 45,75
52 Matjašič Tine 0,00 0,00 23,59 20,00 0,00 43,59
53 Zupan Polše Narjan 41,42 0,00 0,00 0,00 0,00 41,42
54 Osenk Drčar Alenka 0,00 0,00 0,00 40,11 0,00 40,11
55 Premru Martin 34,20 0,00 0,00 0,00 0,00 34,20
56 Pantelič David 32,91 0,00 0,00 0,00 0,00 32,91
57 Zenjilovski Žan 0,00 0,00 0,00 0,00 28,32 28,32
58 Meško Maks 0,00 27,86 0,00 0,00 0,00 27,86
59 Jovanovič Marko 27,17 0,00 0,00 0,00 0,00 27,17
60 Simijonov Nikola 0,00 0,00 0,00 0,00 23,80 23,80
61 Jovanovič Lana 23,31 0,00 0,00 0,00 0,00 23,31
62 Repič Drejc 0,00 0,00 0,00 22,79 0,00 22,79
63 Brezničar David 20,00 0,00 0,00 0,00 0,00 20,00
64 Rozman Rožle 0,00 20,00 0,00 0,00 0,00 20,00

Učenke:

Mesto Priimek in ime 1. turnir 2. turnir 3. turnir 4. turnir 5.turnir Skupno
1 Sefić Lana 65,60 86,76 68,98 95,74 84,03 401,12
2 Maček Inti 73,60 90,97 81,36 77,03 73,75 396,70
3 Zorko Lana 68,17 0,00 40,34 36,77 47,74 193,01
4 Avguštin Simona 0,00 0,00 0,00 43,76 30,90 74,66
5 Beber Anja 0,00 0,00 0,00 0,00 49,86 49,86
6 Osenk Drčar Alenka 0,00 0,00 0,00 40,11 0,00 40,11
7 Jovanovič Lana 23,31 0,00 0,00 0,00 0,00 23,31

Učenci do 12 let

Mesto Priimek in ime 1. turnir 2. turnir 3. turnir 4. turnir 5.turnir Skupno
1 Sefić Lana 65,60 86,76 68,98 95,74 84,03 401,12
2 Maček Inti 73,60 90,97 81,36 77,03 73,75 396,70
3 Perme Martin 100,00 82,75 95,96 0,00 100,00 378,71
4 Zenjilovski Nik 60,76 68,48 56,12 84,03 87,77 357,15
5 Robič Žiga 82,56 62,29 60,94 70,61 77,03 353,44
6 Smirnov Maksim 70,83 65,31 66,19 61,97 80,45 344,75
7 Demšar Maks 92,62 44,72 71,88 64,73 64,73 338,68
8 Šlibar Miha 63,14 78,92 88,36 67,61 0,00 298,02
9 Podpeskar Aljaž 43,04 71,80 63,51 59,33 54,39 292,07
10 Mezek Jaka 76,47 0,00 45,65 80,45 67,61 270,18
11 Lorbek Simon 56,28 54,04 42,04 41,90 52,08 246,33
12 Batagelj Juš 46,47 37,01 74,91 28,32 45,70 232,41
13 Plevel Orel Žiga 79,46 59,41 43,81 0,00 43,76 226,44
14 Šlibar Luka 58,48 75,28 92,08 0,00 0,00 225,83
15 Ekar Luka 36,92 51,55 49,58 49,86 32,27 220,18
16 Perme Stanko 44,72 40,68 58,48 0,00 70,61 214,49
17 Remic Matej 54,17 49,16 0,00 45,70 59,33 208,37
18 Grubor Aleksej 25,17 33,66 37,14 47,74 56,81 200,52
19 Kristan Andrej 28,24 24,17 53,85 52,08 36,77 195,10
20 Zorko Lana 68,17 0,00 40,34 36,77 47,74 193,01
21 Sefić Benjamin 31,68 42,65 26,70 24,86 27,12 153,01
22 Kurnik Lenart 21,59 32,11 35,64 25,96 29,58 144,89
23 Podgoršek Dimnik Bor 39,86 0,00 31,49 33,71 20,89 125,95
24 Andonoski Lukas 0,00 0,00 47,58 73,75 0,00 121,33
25 Bujanovič Kokot Luka 26,15 0,00 51,67 0,00 33,71 111,53
26 Mušič Erazem 20,78 23,05 20,84 23,80 22,79 111,26
27 Oprin Marcel 29,34 46,89 30,22 0,00 0,00 106,45
28 Podobnik Mark 38,37 25,34 0,00 38,41 0,00 102,11
29 Peterlin Tasev Mark 0,00 0,00 34,20 56,81 0,00 91,01
30 Jereb Bastian 0,00 21,99 22,64 0,00 35,21 79,83
31 Podobnik Tim 0,00 26,57 25,62 27,12 0,00 79,31
32 Smolej Matic 50,17 0,00 29,00 0,00 0,00 79,17
33 Humar Jurij 48,28 30,62 0,00 0,00 0,00 78,91
34 Klemenc Maks 30,49 20,97 24,58 0,00 0,00 76,04
35 Avguštin Simona 0,00 0,00 0,00 43,76 30,90 74,66
36 Avguštin Jernej 0,00 0,00 0,00 32,27 38,41 70,68
37 Pristavec Jošt 0,00 0,00 38,71 29,58 0,00 68,29
38 Kodek Mihael 0,00 0,00 27,82 35,21 0,00 63,03
39 Hočevar Nick 0,00 0,00 0,00 0,00 61,97 61,97
40 Randželovič Nikolas 0,00 0,00 20,00 21,82 20,00 61,82
41 Kušar Erazem 35,54 0,00 21,72 0,00 0,00 57,26
42 Kovač Leonard 24,22 29,21 0,00 0,00 0,00 53,43
43 Verčič Martin 0,00 0,00 0,00 30,90 21,82 52,72
44 Beber Anja 0,00 0,00 0,00 0,00 49,86 49,86
45 Perme Lojze 22,44 0,00 0,00 0,00 25,96 48,40
46 Baškovec Brin 0,00 0,00 0,00 20,89 24,86 45,75
47 Matjašič Tine 0,00 0,00 23,59 20,00 0,00 43,59
48 Premru Martin 34,20 0,00 0,00 0,00 0,00 34,20
49 Pantelič David 32,91 0,00 0,00 0,00 0,00 32,91
50 Zenjilovski Žan 0,00 0,00 0,00 0,00 28,32 28,32
51 Meško Maks 0,00 27,86 0,00 0,00 0,00 27,86
52 Jovanovič Marko 27,17 0,00 0,00 0,00 0,00 27,17
53 Simijonov Nikola 0,00 0,00 0,00 0,00 23,80 23,80
54 Jovanovič Lana 23,31 0,00 0,00 0,00 0,00 23,31
55 Repič Drejc 0,00 0,00 0,00 22,79 0,00 22,79
56 Brezničar David 20,00 0,00 0,00 0,00 0,00 20,00
57 Rozman Rožle 0,00 20,00 0,00 0,00 0,00 20,00

Učenci do 9 let

Mesto Priimek in ime 1.turnir 2. turnir 3. turnir 4. turnir 5.turnir Skupno
1 Maček Inti 73,60 90,97 81,36 77,03 73,75 396,70
2 Smirnov Maksim 70,83 65,31 66,19 61,97 80,45 344,75
3 Batagelj Juš 46,47 37,01 74,91 28,32 45,70 232,41
4 Plevel Orel Žiga 79,46 59,41 43,81 0,00 43,76 226,44
5 Grubor Aleksej 25,17 33,66 37,14 47,74 56,81 200,52
6 Sefić Benjamin 31,68 42,65 26,70 24,86 27,12 153,01
7 Kurnik Lenart 21,59 32,11 35,64 25,96 29,58 144,89
8 Podgoršek Dimnik Bor 39,86 0,00 31,49 33,71 20,89 125,95
9 Jereb Bastian 0,00 21,99 22,64 0,00 35,21 79,83
10 Smolej Matic 50,17 0,00 29,00 0,00 0,00 79,17
11 Humar Jurij 48,28 30,62 0,00 0,00 0,00 78,91
12 Avguštin Simona 0,00 0,00 0,00 43,76 30,90 74,66
13 Kodek Mihael 0,00 0,00 27,82 35,21 0,00 63,03
14 Hočevar Nick 0,00 0,00 0,00 0,00 61,97 61,97
15 Randželovič Nikolas 0,00 0,00 20,00 21,82 20,00 61,82
16 Kovač Leonard 24,22 29,21 0,00 0,00 0,00 53,43
17 Verčič Martin 0,00 0,00 0,00 30,90 21,82 52,72
18 Beber Anja 0,00 0,00 0,00 0,00 49,86 49,86
19 Perme Lojze 22,44 0,00 0,00 0,00 25,96 48,40
20 Baškovec Brin 0,00 0,00 0,00 20,89 24,86 45,75
21 Zenjilovski Žan 0,00 0,00 0,00 0,00 28,32 28,32
22 Meško Maks 0,00 27,86 0,00 0,00 0,00 27,86
23 Jovanovič Lana 23,31 0,00 0,00 0,00 0,00 23,31
24 Brezničar David 20,00 0,00 0,00 0,00 0,00 20,00
25 Rozman Rožle 0,00 20,00 0,00 0,00 0,00 20,00

Razvrstitev Osnovnih šol

Mesto Šola 1.turnir 2. turnir 3.turnir 4. turnir 5. turnir Skupno
1 OŠ Matije Čopa Kranj 366,44 328,89 249,18 204,63 271,00 1420,15
2 OŠ Jakoba Aljaža Kranj 396,70 147,50 322,74 222,28 295,22 1384,43
3 OŠ Šenčur 265,84 234,83 166,57 327,59 225,87 1220,69
4 OŠ Matije Valjavca Preddvor 235,78 277,54 293,53 176,80 86,66 1070,31
5 OŠ Cvetka Golarja Škofja Loka 154,02 142,27 136,72 176,03 165,05 774,08
6 OŠ Komenda Moste 167,16 123,43 154,44 0,00 196,58 641,60
7 OŠ Staneta Žagarja 52,13 101,95 94,84 146,41 82,01 477,34
8 OŠ Frana Albrehta Kamnik 73,60 90,97 81,36 77,03 73,75 396,70
9 OŠ Franceta Prešerna Kranj 85,79 100,00 100,00 91,67 0,00 377,46
10 OŠ A. T. Linharta Radovljica 82,56 62,29 60,94 70,61 77,03 353,44
11 OŠ Naklo 70,83 65,31 66,19 61,97 80,45 344,75
12 OŠ Josipa Vandota Kranjska Gora 76,47 0,00 84,36 110,04 67,61 338,48
13 OŠ Simona Jenka Kranj 24,22 29,21 47,58 104,65 21,82 227,47
14 OŠ Stražišče 28,24 24,17 53,85 52,08 36,77 195,10
15 OŠ Predoslje 68,17 0,00 40,34 36,77 47,74 193,01
16 OŠ Antona Globočnika Postojna 0,00 0,00 0,00 0,00 111,83 111,83
17 OŠ Prežihovega Voranca Jesenice 0,00 21,99 22,64 0,00 35,21 79,83
18 OŠ Žirovnica 0,00 0,00 0,00 20,89 24,86 45,75
19 OŠ Škofja Loka Mesto 0,00 0,00 23,59 20,00 0,00 43,59

Za dodatne informacije se prosim obrnite na info@tomo-zupan.org.