Ciklus turnirjev mladih

razpis_ciklus_mladih_2223

Rezultati 1. turnirja:

Rank SNo. Name Rtg FED Club Točke BH. BH.
1 2 Demsar Maks 1260 SLO OŠ Jakoba Aljaža 20 29½ 31½
2 1 Smirnov Maksim 1450 SLO OŠ Naklo 20 27½ 29½
3 25 Oblak Tija 0 SLO OŠ Stražišče 19 28 31
4 14 Grubor Aleksej 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 17 29 32
5 5 Avgustin Jernej 0 SLO OŠ Cvetka Golarja 17 28 30
6 28 Podgorsek Dimnik Bor 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 17 24½ 26½
7 35 Turk Jan 0 SLO OŠ Simon Jenko Smlednik 17 22½ 24½
8 6 Batagelj Jus 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 16 25½ 27½
9 30 Ramić Muammer 0 SLO OŠ Matije Valjavca Preddvor 16 23 25
10 3 Plevel Orel Ziga 1102 SLO OŠ Matije Čopa 15 29½ 32½
11 16 Kafol Miha 0 SLO OŠ Ivana Groharja Šk. Loka 15 28½ 30½
12 21 Kurnik Lenart 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 15 27 30
13 34 Ščavničar Maj 0 SLO OŠ Matije Valjavca Preddvor 15 24 27
14 22 Kurnik Martin 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 15 22½ 24
15 31 Randelovic Nikolas 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 15 21½ 23½
16 29 Podjed Anze 0 SLO OŠ Stražišče 15 21 23
17 4 Andrejević Nikolaj 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 15 18 19½
18 32 Rozman Svit 0 SLO OŠ Matije Čopa 14 16½ 18
19 15 Hutter Jerca 0 SLO OŠ Naklo 13 27 29
20 20 Kuhar Enej 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 13 25 28
21 18 Kokalj Ajda 0 SLO OŠ Naklo 13 24 26
22 13 Gabriel Mendez David 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 13 23½ 23½
23 7 Bešič Lejla 0 SLO OŠ Smona Jenka 13 23 23
24 26 Oman Samo 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 13 21 23
25 8 Bevk Šali Samo 0 SLO OŠ Medvode 13 21 23
26 17 Kavčič Erik 0 SLO OŠ Staneta Žagarja Lipnica 13 19½ 19½
27 36 Kastelic Liam 0 SLO OŠ Matije Čopa 13 18 19½
28 9 Bitežnik Maks 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 11 27½ 30½
29 11 Bučan Erik 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 11 22½ 24½
30 19 Korinšek-Piskar Blaž 0 SLO OŠ Janeza Puharja Kranj 11 20 20
31 12 Dimitrijoski Ivan 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 11 19½ 21
32 10 Bogataj Žan 0 SLO OŠ Simona Jenka Kranj 11 17 18½
33 23 Lobnik Šavs Bine 0 SLO OŠ Matije Valjavca Preddvor 11 16½ 16½
34 33 Stojakovič Ičanović Aleksander 0 SLO OŠ Simona Jenka Kranj 11 16 16
35 27 Orehek Nik 0 SLO OŠ Matije Valjavca Preddsvor 10 18½ 18½
36 24 Nečimer Rok 0 SLO OŠ Naklo 7 15 16½

Skupno vrstni red po 1. turnirju

Rank SNo. Name Rtg FED Club Točke
1 Demsar Maks 1260 SLO OŠ Jakoba Aljaža 100
2 Smirnov Maksim 1450 SLO OŠ Naklo 80
3 Oblak Tija 0 SLO OŠ Stražišče 65
4 Grubor Aleksej 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 60
5 Avgustin Jernej 0 SLO OŠ Cvetka Golarja 55
6 Podgorsek Dimnik Bor 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 50
7 Turk Jan 0 SLO OŠ Simon Jenko Smlednik 45
8 Batagelj Jus 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 40
9 Ramić Muammer 0 SLO OŠ Matije Valjavca Preddvor 35
10 Plevel Orel Ziga 1102 SLO OŠ Matije Čopa 30
11 Kafol Miha 0 SLO OŠ Ivana Groharja Šk. Loka 30
12 Kurnik Lenart 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 25
13 Ščavničar Maj 0 SLO OŠ Matije Valjavca Preddvor 25
14 Kurnik Martin 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 25
15 Randelovic Nikolas 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 20
16 Podjed Anze 0 SLO OŠ Stražišče 20
17 Andrejević Nikolaj 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 20
18 Rozman Svit 0 SLO OŠ Matije Čopa 15
19 Hutter Jerca 0 SLO OŠ Naklo 15
20 Kuhar Enej 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 15
21 Kokalj Ajda 0 SLO OŠ Naklo 10
22 Gabriel Mendez David 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 10
23 Bešič Lejla 0 SLO OŠ Smona Jenka 10
24 Oman Samo 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 10
25 Bevk Šali Samo 0 SLO OŠ Medvode 10
26 Kavčič Erik 0 SLO OŠ Staneta Žagarja Lipnica 5
27 Kastelic Liam 0 SLO OŠ Matije Čopa 5
28 Bitežnik Maks 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 5
29 Bučan Erik 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 5
30 Korinšek-Piskar Blaž 0 SLO OŠ Janeza Puharja Kranj 5
31 Dimitrijoski Ivan 0 SLO OŠ Jakoba Aljaža 5
32 Bogataj Žan 0 SLO OŠ Simona Jenka Kranj 5
33 Lobnik Šavs Bine 0 SLO OŠ Matije Valjavca Preddvor 5
34 Stojakovič Ičanović Aleksander 0 SLO OŠ Simona Jenka Kranj 5
35 Orehek Nik 0 SLO OŠ Matije Valjavca Preddsvor 5
36 Nečimer Rok 0 SLO OŠ Naklo 5

Skupni vrstni red v kategoriji osnovnih šol:

Mesto Točke
1 OŠ Jakoba Aljaža 390
2 OŠ Naklo 110
3 OŠ Stražišče 85
4 OŠ Matije Valjavca Preddvor 70
5 OŠ Cvetka Golarja Šk. Loka 55
6 OŠ Matije Čopa Kranj 50
7 OŠ Simon Jenko Smlednik 45
8 OŠ Ivana Groharja Šk. Loka 30
9 OŠ Simona Jenka Kranj 20
10 OŠ Medvode 10
11 OŠ Staneta Žagarja Lipnica 5
12 OŠ Janeza Puharja Kranj 5

CIKLUS TURNIRJEV MLADIH KRANJ 2022/2023

V šolskem letu 2022/2023 načrtujemo izvesti 8 turnirjev
(oktober 2022 – maj 2023), ki se bodo točkovali, in
zaključni turnir (junij 2023), kjer se podelijo nagrade za končno uvrstitev.

DATUM IN KRAJ:
1. turnir: 21. 10. 2022 – OŠ Jakoba Aljaža
2. turnir: 11. 11. 2022 – OŠ Matije Čopa
3. turnir: 9. 12. 2021 – OŠ Matije Valjavca Preddvor
4. turnir: 13. 1. 2023 – OŠ Simona Jenka
5. turnir: 17. 2. 2023 – OŠ Staneta Žagarja
6. turnir: 10. 3. 2023 – OŠ Naklo
7. turnir: 14. 4. 2023 – OŠ Stražišče
8. turnir: 12. 5. 2023 – OŠ Janeza Puharja
Zaključni turnir: 9. 6. 2023 – OŠ Cvetka Golarja Škofja Loka

Lokacije posameznih turnirjev (redkeje datumi) se lahko spremenijo.

Turnirji se bodo odvijali vsak drugi petek ob 16.30 uri
(potrditev prijave do 16.20).

PREDPRIJAVE:
Obvezne predprijave najkasneje dva dni pred turnirjem na e-mail: blaz.kosmac@muba-bk.si ali
na telefon: 040 705 325.

PRAVICA NASTOPA:
Učenci in učenke osnovnih šol vseh slovenskih regij.

SISTEM TEKMOVANJA:
Organiziranih bo osem turnirjev po švicarskem sistemu, na vsakem turnirju bo odigranih 7 kol. Rezultati se točkujejo drugače kot običajno, in sicer 3 točke za zmago, 2 točki za remi in točka za poraz.

PRAVILA IGRE:
Pravila FIDE, dodatek za pospešeni šah.

ČAS IGRANJA:
10 minut + 5 sekund za vsako odigrano potezo na igralca.

RAZVRSTITEV:
Šahovske točke, srednji Bucholz, Bucholz, medsebojni rezultat, Progress

REKVIZITI:
Šahovske komplete, ure in nagrade priskrbi organizator.

GLAVNI SODNIK:
Blaž Kosmač, šahovski sodnik Pomočnik sodnika: Samo Bobnar

NAGRADE:
Na vsakem turnirju bodo najboljši trije udeleženci prejeli medalje.

Najboljši v kategoriji učenci do 9 let (letnik 2014 in mlajši) in fantje do 12 let (letnik 2011 in mlajši) ter v kategoriji učenke do 9 let (letnik 2014 in mlajše) in dekleta do 12 let (letnik 2011 in mlajše) prejmejo diplome.
Nekaj nagrad bomo na vsakem turnirju tudi izžrebali.

Na zaključnem turnirju bomo podelili:
– medalje za tri najboljše posameznike v skupnem seštevku,
– medalje za tri najboljše v kategorijah učenk in učencev do 9 let in do 12 let

Podelili bomo tudi pokale za najboljše osnovne šole. Najboljša osnovna šola prejme tudi prehodni pokal.

PRISPEVEK:
Brezplačno za učence OŠ na katerih je organiziran vsaj en turnir ciklusa. Ostali plačajo prostovoljni prispevek 5 Eur.

TOČKOVANJE:
Točkuje se ključu:

100, 80, 65, 60, 55, 50, 45, 40, 35, 30, 30, 25, 25, 25, 20, 20, 20, 15, 15, 15, 10, 10, 10, 10, 10, ostali tekmovalci dobijo po 5 točk za udeležbo.

Pri posameznikih bo štelo za končno uvrstitev najboljših 6 turnirjev,
pri razvrstitvi osnovnih šol štejejo vsi tekmovalci posamezne osnovne
šole na kateremkoli turnirju (razen na zaključnem turnirju).

Posebej bomo vodili evidenco za:
– najboljšega posameznika
– najboljšega učenca do 12 let (letnik 2011 in mlajši)
– najboljšega učenca do 9 let (letnik 2014 in mlajši)
– najboljše učenke do 12 let (letnik 2011 in mlajše)
– najboljše učenke do 9 let (letnik 2014 in mlajše)
– najboljšo osnovno šolo

V primeru enakega števila točk pri končnem seštevku velja naslednji kriterij: boljše uvrstitve na turnirjih (z odštevanjem najslabšega turnirja).
Rezultati turnirjev in trenutni skupni vrstni red bodo objavljeni na naslovu: www.tomo-zupan.org.

Za dodatne informacije se prosim obrnite na info@tomo-zupan.org.